مورد علاقه ها 0

درمان بیماری ها و شفای مریض با ذکر دعا و مناجات

درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

درمان با ذکر و دعا

درمان چشم زخم و دفع آن

پیامبر(ص) : به درستی که چشم زخم حق است و باعث مرگ می شود.
پیامبر(ص) : چشم زدن حق است و حضرت یعقوب می ترسید مبادا فرزندانش را به علت جمالشان چشم بزنند، از این رو به آنها گفت، از یک در داخل نشوید.
پیامبر اکرم (ص): اگر کسی چیزی را دید که او را تعجب در آورد بگوید: الله الله ماشاء الله لا قوة إلا بالله». تا ضرری نبیند.
این دعا را که جبرئیل عالی به پیامبران به آموخته است برای چشم زخم خوب است:
بسم الله ارقیک من کلِ حاسدٍ الله يشفیک»

صدقه

پیامبر (ص) : صدقه بلاهای آسمانی را دفع می کند و قضای محکم را برطرف می کند.
فرمود که چیزی مانند دعا و صدقه و آب سرد بیماری را نمی برد.
پیامبر(ص) : شفای هر درد در قرآن است پس بیماران خود را با صدقه مداوا کند و با قرآن طلب شفا نماید و هر که را قرآن شفا ندهد هیچ چیز سبب شفای او نیست.
در روایت به سند معتبر از رسول خدا نقل شده است که فرمود بیماران خود را با صدقه مداوا کنید و فرمود صدقه بلاهای محکم را دفع می کند و فرمود که صدقه مرگ های بد را از صاحبش دفع می کند.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

آداب داخل خانه شدن و بیرون رفتن

از حضرت رسول (ص) منقول است که هرگاه کسی از خانه بیرون آید و بگوید «بسم الله» ملائکه به او می گویند سلامت ماندی و چون بگوید لا حول و لا قوة الا بالله به او می گویند کارهایت ساخته شد و چون بگوید توكلت على الله ملائکه به او می گویند که از بلاها نگاه داشته شدی.

تسبیحات اربعه در تعقیبات نماز

در روایت از امام صادق(ع)آمده است که: روزی رسول خدا به اصحابش فرمود: اگر جامه ها و ظروفی را که دارید جمع کنید و روی هم بگذارید آیا به آسمان می رسد؟ عرض کردند: خیر. ای رسول خدا، فرمود: وقتی از خواندن نماز فراغت پیدا کردید سه بار بگویید:
سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اكبر
زیرا این کلمات، ویرانی، غرق شدن، سوختن، افتادن درچاه، خوراک درندگان قرار گرفتن، جان سپردن و هر گونه نکبت و گرفتاری و مصیبتی را که بر بنده در آن روز فرو می آید، دفع می کند.
در روایت دیگر آمده که پیامبر اکرم(ص) فرمودند:
این کلمات معقبات هستند و هر کس آنها را بگوید، یعنی سی و سه بار سبحان الله و سی و چهار بار الحمد لله بگوید محروم و نومید نمی گردد.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

آية الكرسي

از حضرت حسن بن على (ع) به نقل از رسول خدا منقول است که فرمود: هر کس آية الكرسی را در تعقیب نماز واجب بخواند ، تا نماز دیگر درضمانت خداوند خواهد بود.

تقویت حافظه

پیامبر اکرم (ص) به على (ع) آموخت تا هر چیزی را که می شنود حفظ کند.
از پیامبر اکرم (ص) روایت شده که به امیر المومنین (ع) فرمود: هرگاه خواستی هر چه را که می شنوی و می خوانی حفظ کنی این دعا را در تعقیب تمام نمازها بخوان، این دعا این است:
«سبحان من لا يعتدي على أهل مملکته سبحان من لاياخُذُ أهل الأرض بألوان العذاب سبحان الرووف الرحيم، اللهم اجعل لي في قلبي نورا و بصَرأ و فهما و عِلما انك على كل شيء قدير».
پاک و منزه است خداوندی که بر اهل مملکت خود ستم و تجاوز روا نمی دارد و منزه است خدایی که اهل زمین را به انواع گوناگون عذاب، نمی گیرد، پاک و منزه است خداوند رؤوف مهربان. خداوندا در قلب من نور و بصیرت و فهم و آگاهی قرار بده، براستی که تو بر هر چیزی توانایی.
پیامبر اکرم(ص) فرمود : کرفس را بخورید حافظه را تقویت می کند و غذای حضرت خضر (ع) بوده است.
 
مشاوره رایگان روابط جنسی

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان شماره تلفن همراه خود را ثبت نمایید.پیامبر(ص) : کسی که کند ذهن و کم حافظه است هر روز پس از نماز صبح پیش از این که سخنی به زبان جاری کند بگوید یا حی یا قیوم، فلا يقوتُ شيئاً علمه، ولا يؤودهُ: پس حافظه او زیاد و فراموشی او کم می شود.
پیامبر (ص): هر کس می خواهد حافظه اش زیاد شود عسل زیاد بخورد.
پیامبر(ص): ده درهم فزنفل و اسپند و کندر سفید و شکر سفید را به طور کامل نرم کرده به غیر از اسپند که فقط دانه های آن را جدا کرده و با یکدیگر مخلوط کرده و صبح و هنگام خواب به اندازه یک درهم خورده شود برای تقویت حافظه و قطع بی اختیاری بول و بلغم مفید است و پشت را محکم می کند.
پیامبر(ص): در آب راکد بول نکنید، زیراعقل را می برد.
پیامبر(ص): بر شما باد، خوردن خرفه زیرا اگر چیزی عقل را زیاد می کند همان خرفه است .
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

آثار صلوات در درمان بیماری ها

1- برآورده شدن صد حاجت

پیامبر اکرم (ص): «من صلی علی محمد و آل محمد مأتةمرهِ، قَضَى الله تعالی له مائة حاجة.»
هرکسی یک صد بار بر محمد و آل محمد(ص) صلوات بفرستد خداوند یک صد حاجت او را برآورده می سازد.

۲ - صلوات ملائکه بر صلوات دهنده

رسول خدا فرمود: جبرئیل به من بشارت داد که خداوند متعال می فرماید: هر کس به تو صلوات بفرستد، من بر او صلوات می فرستم، و هر که بر تو سلام کند، من بر او سلام میکنم. و من برای این بشارت، سجده شکر بجا آوردم.

٣- از بین برنده نفاق

پیامبر(ص): آوای خود را به هنگام صلوات بر من، بلند کنید که آن نفاق را از بین می برد.

۴- موجب عافیت

پیامبر (ص): هر کس یک صلوات بفرستد، خداوند متعال در عافیت را بر روی او می گشاید.

۵- به یاد آوردن چیز فراموش شده

رسول خدا(ص): وقتی چیزی را فراموش کردید بر من صلوات بفرستید، که موجب یاد آمدن آن چیزخواهد شد.ان شاء الله تعالی

6- صلوات نوری به همراه انسان در سفر آخرت

رسول خدا(ص): بر من صلوات بفرستید که صلوات بر من نوری در قبر، نوری در پل صراط، و نوری در بهشت خواهد شد.
رسول خدائ(ص): رستگارترین شما از هنگامه قيامت، آن کس است که بر من بیشتر صلوات بفرستد.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

۷- رفع تنگدستی و فقر

رسول خدا(ص): بسیار یاد کردن خدا، بر من صلوات فرستادن، موجب بر طرف شدن فقر می شود.
همچنین حضرت (ص):در پاسخ کسی که در نزدش از فقر شکایت کرده بود، فرمود: چون داخل خانه خود شوی، سلام کن خواه کسی در خانه باشد یا نباشد و بر من سلام و صلوات بفرست و بعد از آن سوره اخلاص بخوان آن مرد به دستور پیامبر به عمل کرد و چند روزی نگذشته بود که آثار توانگری و غنی را مشاهده نمود به طوری که به دیگران هم کمک می کرد.

۸- نزدیکی به رسول خدا در قیامت

پیامبر اکرم (ص): نزدیک ترین مردم در روز قیامت به من در تمام مواطن، کسی است که در دنیا بیشتر بر من صلوات فرستاده باشد.

۹-رضایت خداوند امام صادق (ع) به نقل از رسول خدا(ص) 

صلوات فرستادن شما بر من باعث روا شدن حاجتهای شما است. و خدا را از شما راضی و اعمال شما را پاکیزه می گرداند.

10 - شفاعت پیامبر (ص)

پیامبر گرامی (ص)فرمود: یا علی، هر کس در هر روز با شب، بر من صلوات بفرستد، شفاعت من برای او واجب می گردد، هر چند گناه کبیره کرده باشد.

۱۱ - اجابت دعا

پیامبر(ص): هیچ دعایی به مرحله اجابت نمی رسد مگراین که دعا کننده بر محمد و آل محمد صلوات بفرستد.

۱۲ - پاکیزه شدن اعمال

رسول خد(ص) : صلوات فرستادن شما بر من موجب پاکیزه شدن اعمال شما است.

۱۳ - عطر و بوی مجالس

رسول خدا(ص) : هر جمعی که در مجلسی بنشینند و متفرق شوند و بر من صلوات نفرستند، بویی از آن مجلس بر می خیزد که از هر بویی نا خوش تر باشد.

۱۴ - تقویت نور چشم، گوش ظاهری و باطنی

پیامبر اکرم (ص) : هرکس نگاهش به ذریه من (سادات) بیفتد بر من و آل من صلوات بفرستد، نور چشم و گوش ظاهری و گوش باطنی او قوی تر می شود.

۱۵ - دخول در بهشت 

امیر المومنین علی(ع) از پیامبر(ص) نقل می کند که فرمود: هر کس آخرین سخنش به هنگام مرگ، صلوات بر من و علی باشد داخل بهشت می گردد.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

دعا برای طلب روزی

پیامبر(ص): برای طلب روزی این دعا را تعلیم فرمود:
«یا رازق المقلینَ و یا رام المساكينَ و یا ولى المؤمنين و یا ذاالقوة المتينَ صل على محمد و اهل بيته و ارزقنی و عافِني و اكفِني ما أهمني».

درد شکم و تب

از حضرت رسول (ص) نقل است که شربت عسل را با آب گرم مخلوط کند و با فاتحة الكتاب هفت بار بر آن تعویذ کند و بیاشامد.۳
تعويذی که رسول خدا به امیر المومنین علیه السلام آموخت: اللهم ارحَم جلدى الرقيقَ و عظمى الدقيقَ و أعوذ بِكَ من فورۃ الحریق یا أم»

دعا برای رفع دردها و مرض ها

پیامبر (ص)فرمود: هر که را مرضی باشد بعد از نماز صبح چهل بار بگوید: «بسم الله الرحمن الرحيم الحمدلله رب العالمين حَسبُنا الله و نِغمَ الوكيل تباركَ الله أحسن الخالقين و لا حول ولا قوة الا بالله العلى العظيم»
و دست بر آنجاکه دردی باشد بمالد از آن صحت یابد و حضرت حق او را شفا بخشد.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

دعای رفع وسوسه

شخصی خدمت پیامبر (ص)رسید و از وسوسه حدیث نفس و دینی که او را سنگین کرده بود شکایت کرد حضرت به او فرمود بگو:
«توكلت على الحي الذي لا يموت و الحمدلله الذي لم يَتَخِذ وَلداً ولم يكن له شريك في المُلك و لم يكُن له ولیٌ من الذُلِ وكَبِرهُ تكبيرأ».
پس چندی نگذشت که آن مرد خدمت حضرت رسول (ص) آمد و گفت یا رسول الله خداوند وسوسه مرا برد و قرض مرا ادا کرد و مرا از درویشی، توانگر کرد.

دعای دفع وسوسه شیطان

از پیامبر (ص) نقل شده که فرمودند شیطان بر دو قسم است:
شیطان جنی و آن با گفتن لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظيم دفع می شود و شیطان انسى و آن با صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله دور می شود.

ایمنی از دزد

در روایت آمده که پیامبر اکرم(ص) فرمود: قرائت آیات ۱۱۰ و ۱۱۱ سوره اسراء (بنی اسرائیل ) برای امت من سبب ایمنی از دزد است.
در حدیث دیگر از پیامبر آمده است که قرائت آیات فوق برای امت من مایه ایمنی از شمشیر و کشته شدن است.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

دعا برای دفع بی خوابی

در روایتی درباره رفع بی خوابی و زود به خواب رفتن از حضرت موسی بن جعفر آمده که حضرت علی (ع) فرمود: حضرت فاطمه از بی خوابی به رسول خدا گله نمود حضرت فرمود دختر عزیزم بگو:
یا مشبع البطون الجأنعة، یا کاسِىَ الجُسُوم العاريةِ و یا مسکُنَ العُروق الضاربة و یا مُنَوِمَ العيون الساهرة، سَکُن عروقي الضاربة، و أذن لِعَیني نؤما عاجلا.
ای سیر کننده شکم های گرسنه، و ای پوشاننده تن های برهنه و ای آرام کننده رگهای زننده، و ای به خواب برنده چشمهایی که به خواب نمی رود، رگهای زننده مرا آرام فرما، و زود به چشمم اجازه خوابیدن بده.
سپس حضرت فاطمه (س) آن را گفت و از بی خوابی ای که رنج می برد آسوده شد.

دعا برای برآمدن حاجات دنیوی و اخروی

دعای پر ارزشی که پیامبر اکرم (ص) در روز جنگ بدر و احزاب و امام حسین (ع) در روز عاشورا آن را خواندند.
اللهم أنت ثقتي في كل كربة، وأنت رجائي في كل شدة، وأنت لي في كل أمر نزل بي ثقة وعدة، كم من كرب يضعف عنه الفؤاد، وتقل فيه الحيلة وتعييني فيه الأمور ويخذل فيه القريب والبعيد والصديق، ويشمت فيه العدو أنزلته بك وشكوته إليك، راغبا إليك فيه عمن سواك، ففرجته وكشفته وكفيتنيه.
روایت شده است که این دعای ابوذر است که جبرئیل به حضرت رسول اکرم (ص) عرض کرد، این دعا نزد اهل آسمان معروف است:
اللهمّ إني أسألك الامن والإيمان بك والتصديق بنبيك والعافية من جميع البلاء والشكر على العافية والغنى عن شرار الناس. خدایا من از تو امنیت خواهم و ایمان و تصدیق به پیامبرت و تندرستی از تمام بلاها و سپاسگزاری برای تندرستی و بی نیازی از مردم بد.
مرحوم سید بن طاووس در کتاب مهج الدعوات از امام محمد باقر (ع) روایت کرده است که آن حضرت فرمود:جبرئیل خدمت رسول خدا آمد و عرض کرد: ای پیامبر خدا، من هیچ پیامبری را به قدر تو دوست نداشته ام، لذا این دعا را به تو می آموزم و آن را زیاد بگو:
اللّٰهُمَّ إِنَّكَ تَرىٰ وَلَا تُرىٰ، وَأَنْتَ بِالْمَنْظَرِ الْأَعْلىٰ، وَأَنَّ إِلَيْكَ الْمُنْتَهىٰ وَالرُّجْعىٰ، وَأَنَّ لَكَ الْآخِرَةَ وَالْأُولىٰ، وَأَنَّ لَكَ الْمَماتَ وَالْمَحْيَا، وَرَبِّ أَعُوذُ بِكَ أَنْ أُذَلَّ أَوْ أُخْزىٰ.خدایا! تو می‌بینی و دیده نمی‌شوی و تو در چشم انداز برتری و نهایت و بازگشت همه به سوی تو است و آخرت و دنیا و مرگ و زندگی به دست تو است، پروردگارا به تو پناه می‌آورم از اینکه خوار یا رسوا شوم.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

دعا برای رفع غم و اندوه

از رسول اکرم ملی به روایت شده است که هر کس را مشکلی با اندوهی، یا بلا و شدتی پیش آید بگوید:
الله ربي لا أشرك به شيئا، توكلت على الحي الذي لايموت»
خدا پروردگار من است که شریک نسازم به او چیزی را. توکل کنم بر زنده ای که هرگز نمی میرد.

دعا برای رفع بیماریها

از حضرت امام جعفر صادق (ع) روایت شده است که پیامبر اکرم(ص) فرمود: هر کس را مرضی باشد بعد از نماز صبح چهل بار بگوید:
بسم الله الرحمن الرحيم، الحمدلله رب العاليمن، حسبنا الله و نعم الوكيل تبارك الله أحسن الخالقين و لا حول و لا قوة إلابالله العلى العظيم
به نام خداوند بخشنده بخشایشگر، ستایش خاص خدا پروردگار جهانیان است بس است ما را خدا و نیکو وکیلی است.
منزه و بزرگ است خدا بهترین آفریدگان و نیرویی نیست جز به خدای والای بزرگ.
آنگاه دست خود را بر محل درد بمالد، از آن بیماری شفا یابد.

دعا برای گشایش در کارها

تلاش و کوشش رمز پیروزی و موفقیت است و هرگز و در هیچ حال نباید از آن دست برداشت، اما گاه گره هایی در کار پیدا می شود، که برای گشودن آنها جز این که انسان دست به دامان لطف خدا بزند راهی نیست، برای حل این مشکلات دعاهایی از معصومین علیهم السلام در منابع معتر نقل شده که ان شاء الله کارگشا است از جمله: (دعای ۱، مفاتیح نوین، ص ۱۱۱۲)

دعا برای توسعه رزق

دعای ۲، مفاتیح نوین، ص ۱۱۱۹
رسول خدا صلی الله علیه و آله:
من قرأ سورة الواقعة كل ليلة لم تصبه فاقة ابدأ
هر کس سوه واقعه را در هر شب بخواند هرگز فقیر نخواهد شد.
درمان و شفای بیمار با دعا و ذکر

بهداشت جسمی و روانی

پیامبر(ص) : روزه بگیرید تا سالم بمانید
پیامبر(ص) : اگر می خواهی بدنت سالم و نیرومند گردد بسیار روزه بگیر.

لگن خاصره

پیامبر(ص): برای ناراحتی لگن خاصره دست را روی آن بگذار و سه مرتبه بگو، «اعوذ بعزة الله، قدرته على مايشاء من شر ما أجد.»

انگشتر عقیق

پیامبر(ص) : هر که انگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش برآورده گردد.
شخصی به نزد حضرت رسول (ص) آمد و شکایت کرد که دزد در راه به من رسید و اموال مرا برد، حضرت رسول فرمود که چرا انگشتر عقیق در دست نداشتی که آن آدمی را از هر بدی نگاه می دارد.
به سند معتر از آن حضرت منقول است که انگشتر عقیق درد دست کنید و مادام که آدمی آن انگشتر را با خود دارد اندوهی به او نمی رسد.
از حضرت رسول و منقول است که خداوند عالميان فرماید من شرم میکنم از دستی که بدعا به سوی من بلند می شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد پس او را ناامید برگردانم.
پیامبر(ص): انگشتر داشته باش اگر چه از آهن باشد.

15962
2
 
13
دیدگاه ها