مورد علاقه ها 0

همه خواص بذرالبنج یا بنگ دانه

بنگ دانه

بذرالبنج (بنگ دانه) 

نام علمی: .Hyoscyamus niger L
نام خانواده: Solanaceae
منشا و دامنه انتشار آن سراسر اروپا بخصوص یوگسلاوی، منطقه مدیترانه و نقاط مرکزی و غربی آسیا، آفریقای شمالی و همچنین استرالیا می باشد. بنگ دانه گیاهی یکساله یا دو ساله است که دارای ریشه های مستقیم، کم انشعاب، ساقه های مستقیم، کرکدار، استوانه ای یا چند وجهی به ارتفاع ۱ متر است. برگ های گیاه پهن، بدون دمبرگ، متراکم در طول ساقه، متناوب و دارای بریدگی عمیق و گل ها مخروطی شکل و به رنگ زرد یا سفید مات با دمگل کوتاه، در یک طرف ساقه قرار دارد. میوه گیاه از نوع سته و بذرهای داخل آن بسیار کوچک و سبک می باشد. قسمت مورد استفاده بنگ دانه شامل برگ و دانه است. برگ های گیاه معمولا در زمان گلدهی برداشت شده و بلافاصله خشک می شوند. دانه های آن پس از رسیدن کامل میوه جمع آوری می شود.

ترکیبات شیمیایی بذرالبنج (بنگ دانه)

آلكالوئيد تریپتوفان، هيوسيامين، آتروپین، آسكوپولامين و کومارین از جمله مواد مؤثره بذرالبنج محسوب می شود. برگها، بذرها و ریشه گیاه حاوی مواد مؤثره است. اندام های مذکور سمی و مرگ آور بوده و صرفا به دستور پزشک تجویز می شوند.
بنگ دانه

خواص دارویی و درمانی بنگ دانه

مواد مؤثره گیاهی در تهيه داروهای ضد رماتیسم و همچنین داروهایی برای مداوای بیماری عصبی و تنفسی کاربرد دارد. روغن بنگ دانه حاصل از عصاره برگ های این گیاه بعنوان مرهم درد مورد استفاده قرار می گیرد.

 
مشاوره رایگان روابط جنسی

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان شماره تلفن همراه خود را ثبت نمایید.


2751
1
 
2
دیدگاه ها