مورد علاقه ها 0

راهکارهای پیشگیری و درمان گیاهی آلزایمر به وسیله رعایت تغذیه

آلزایمر و درمان آن

آلزایمر چیست؟

در طب سنتی علت ابتلا به بیماری آلزایمر، سردی بیش از حد مغز - اعضاء رئیسه - است. به همین‌خاطر توصیه طب سنتی علاوه بر گرم نگه داشتن سر و استفاده از كلاه‌های پشمی اجتناب و پرهیز از مصرف خوراك‌هایی با «طبع سرد» است.
فکر نکنید بیماری آلزایمر مختص سالمندان است. بلکه این بیماری به دلایل زیادی از جمله پارازیت ها، امواج رادیویی و ماهوارهای، ارث، نوع تغذیه بویژه مصرف اغذیه ها و اشربه های سرد، و... در حال فراگیر شدن است. از نشانه های این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد: اختلال در حافظه کوتاه بیشتر از یک هفته، سوالات تکراری، فراموش کردن بدیهیات زندگی و ... و اگر زودتر به داد خودتان نرسید می تواند زندگی شما را تحت شعاع خود قرار دهد.
بیماری آلزایمر با فراموشی های کوتاه مدتی مثل فراموشی شماره تلفن منزلتان، موبایلتان، اسامی که به طور روزانه از آنها استفاده می کردید آغاز شده و حتی گاهی ممکن است آدرس محل کار یا منزلتان هم یادتان برود.پس اگر علائم گفته شده را در خودتان ملاحظه کردید بدانید در نقطه شروع ابتلا به بیماری آلزایمر قرار دارید.این بیماری یک اختلال عصبی و آسیب مغزی است که روی انجام فعالیت هی روزانه تاثیر مستقیم دارد.
در بیماری آلزایمر سلول های مغزی شما دچار مرگ می شوند و در نتیجه حتی شاهد اختلالات عصبی هم خواهید بود. در اصطلاح پزشکی از آن به عنوان زوال عقلی هم یاد شده است. نکته تامل برانگیز اینکه طبق گزارش ها آلزایمر یکی از بیماری های در حال شیوع در ایران است و آماری که در ایران وجود دارد در مقایسه با دنیا بسیار نگران کننده است. از هر 10 نفر ایرانی یک نفر از آنها مبتلا به آلزایمر است.یعنی بیش از 800هزار نفر در کشورمان مبتلا به آلزایمر هستند و این آما وحشتناک در حالی است که هیچ نهاد و ارگانی مسئولیتی در قبال این مشل ندارند و آموزش های لازم را به افراد ارائه نمی دهند.
این بیماری با علائم زیر ظهور پیدا می کنند و آرام آرام فرد را درگیر می کنند: کاهش «شنوایی»، از دست رفتن حس بویایی، اختلال فضای بینایی،«افسردگی»، حواس پرتی و ...

علائم ابتلا به آلزایمر

علائم ابتلا به آلزایمر:

اختلال در قوه استدلال افراد:

- درک اشتباه و یا با فاصله از خطرات احتمالی و قریب الوقوع

- کند بودن در تصمیم گیری

- عدم برنامه ریزی روزانه

- عدم مدیریت امور مالی و ضرب و جمع و تفریق های ساده

اختلال در قوه شناختی:

- کاهش قدرت به خاطرسپردن اطلاعات جدید و یادآوری اطلاعات قدیمی در ذهن

- گم کردن وسایل شخصی به طور مداوم

- جا گذاشتن اشیاء شخصی

- گم شدن و عدم به خاطر آوردن مسیرها

آلزایمر و درمان آن

اختلال در قوای کلامی:

- عدم صحبت کردن به طور مشخص

- صحبت های نامربوط

- تردید در صحبت کردن

- گم کردن کلام

اختلال در قوای بینایی:

- عدم و ناتوانی تشخیص چهره ها

- عدم تشخیص رنگ ها

- ناتوانی در تشخیص درست مکان اشیاء

آلزایمر

اختلالات شخصیتی:

- تغییرات رفتاری سریع

- عدم اعتماد به نفس

- ترس و واهمه همیشگی

-گوشه نشینی

-آشفتگی

- عدم پوشش مناسب

- بی انگیزگی

- وسواس شدید

آلزایمر،عطار ایرانی

به طور کلی از علائم زیر می توان در شناخت بیمار آلزایمری استفاده کرد:

  1. تغییرات شخصیتی
  2. اختلال در تفكر
  3. اختلال در گفتار
  4. اختلال در قضاوت
  5. اختلال حافظه
  6. اختلال در انجام وظایف روزمره
  7. گم کردن زمان و مكان
  8. جابه‌جا گذاشتن وسایل
  9. تغییر در خلق و خو
  10. از دست دادن یا كاهش انگیزه زندگی

عوامل ایجادکننده آلزایمر از دیدگاه طب سنتی: 

عدم فعالیت های ذهنی، افسردگی، مصرف غذاها و میوه های سرد، فشار خون، مجرد بودن و نداشتن رابطه جنسی، عدم فعالیت جسمی یا مغزی، تماس با سرب، عفونت دستگاه عصبی مرکزی (به علل سیفلیس، هیدروسفالیس، تومورها)، اختلالات سوخت وسازی، اختلالات غدد درون ریز، کم خونی وخیم، کمبود سدیم خون، تجمع آلومینیوم در بدن، بی خاصیت شدن یکی از سه پروتئین اصلی، تولید آمیلوئید، کاهش آنزیم کولین استیل، فعالیت کم ذهنی، خواب زیاد، فعالیت نداشتن، سیگار، تلفن همراه، پخت و پز در ظروف آلومینیومی، قهوه، پیاز، خوراکی های نفاخ، زردهی تخم مرغ، کوکوها، قارچ، پیتزا، پرخوری، کمبود مس و کولین»، فلفل دلمه ای، اسفناج، شلغم، کلم، لوبيا، پر کردن دندان با آمالگام.

درمان آلزایمر

درمان آلزایمر: 

«ویتامین های C و E» ، مطالعه ی کتاب داستان، کم خوری، ازدواج (پیشگیری)، فعالیت جسمی و ذهنی (روزی چند ساعت)، آب سیب قرمز + یک قرص مخمر آبجو، فلفل سیاه،قرمز)، «انار»، چای زنجبيل، چای دارچین، آب آلو، تنتور گل مریم و نرگس، تنتور بادرنجبویه + مریم گلی، پودر کاری، جینکو و «جینسینگ»، غذای سبک و مقوی، سبزیجات تازه، شیر شتر، روغن زیتون، مغز گردو و پرهیز از مصرف خوراکی های سرد.

درمان آلزایمر770
0
 
3
دیدگاه ها