مورد علاقه ها 0

مصطکی برطرف کننده مشکلات دهان، دندان و دستگاه گوارش

مصطکی

مصطکی Ntastic gum نام علمیPistacia lentisucus 

این درخت بومی مناطق مدیترانه بوده و از سه هزار سال پیش تاکنون مورد استفاده بشر قرار گرفته است. کریستف کلمب صمغ مصطکی را از جزیره چیوس Chios (یکی از جزایر یونان واقع در دریای اژه) به اروپا برد.
بقراط پدر علم طب و گلن Glan (پزشک قرن دوم میلادی) از آن یاد کرده و آن را برای علاج ترشی معده و اختلالات دستگاه هاضمه به کار می برده اند.
درخت مصطکی کوچک بوده و بیش از سه متر بالا نمی رود ولی اگر پرورش داده شود ارتفاع آن تا ۱۴ متر نیز می رسد.
بهترین نوع مصطکی از درختان جزیره چیوس به وجود می آید و این ماده یکی از اقلام صادراتی این جزیره است. برگ های این درخت مرکب از ۱۲-۵ زوج برگچه بوده که یک برگچه انتهائی دارد و همیشه سبز و هیچگاه زرد نمی شود.
گلهای آن دو پایه است که که در ابتدا سبز و سپس قرمزرنگ می شود. میوه آن گرد، قرمز و کوچک بوده که پس از رسیدن سیاه می گردد.
از میوه این درخت روغن می گیرند که به مصرف تغذیه می رسد و در جزایر یونان از آن به جای روغن زیتون استفاده می شود.
رزین مصطکی زردرنگ است و به طور طبیعی و یا در اثر شکاف دادن شاخه ها و تنه درخت از آن تراوش کرده و در مجاورت هوا سفت می شود. البته گاهی مصطکی به جای این که بر روی شاخه ها و ساقه درخت باقی بماند در پای درخت روی هم انباشته شده و به صورت قطعات بزرگی در می آید که چون با ناخالصی های دیگر مانند خاک و برگ مخلوط می شود مرغوب نیست. معمولا از هر درخت در سال به مقدار ۵-۴ کیلوگرم رزین گرفته می شود.
مصطکی به صورت قطعات کوچک، کمی کوچکتر از نخود، به رنگ زرد کم رنگ و کمی شفاف به بازار عرضه می شود. این رزین بو و طعم مطبوعی دارد. در گرمای ۱۰۸ درجه سانتیگراد ذوب شده و در اثر جویدن در زیر دندان به آسانی نرم می شود. در اتر تربانتین کاملا محلول است ولی در الكل به مقدار کم حل می شود. در قدیم از مصطکی برای پر کردن دندان استفاده می کردند. آن را ابتدا در اثر حل کرده که نرم می شود و به داخل حفره دندان ريخته که پس از مدتی اتر تبخیر شده و سفت می گردد.

ترکیبات ساختاری مصطکی

مصطکی دارای حدود ۹۰٪ اسید ماستیسیک Masticic acid می باشد. دیگر موادی که در آن وجود دارد عبارتند از اسید ماستیکولیک Masticolic acid، اسید استیکر رزین Mastico fesent و اسانس.

اَشکال مصرف مصطکی

جوشانده مصطکی:

مقدار ۳۰ گرم برگ و شاخه درخت مصطکی را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید برای مدت یک ربع ساعت به آرامی بجوشد سپس آن را صاف کنید.مقدار مصرف آن یک فنجان سه بار در روز است.
ضمنا می توانید رزین مصطکی را به مقدار یک قاشق چایخوری در یک لیوان آب جوش ریخته و بگذارید چند دقیقه ای بجوشد سپس آن را سرد کرده و بنوشید. این جوشانده برای آرام کردن سرفه و تقویت معده، کلیه، کبد و روده ها و قطع اسهال کودکان بسیار مفید است.

نسخه برای رفع سردی کبد:

مقدار ۳ کیلوگرم قند را در ۲۵۰ گرم گلاب حل کرده و آن را به جوش بیاورید سپس ۱۵ گرم مصطکی را داخل آن ریخته و هم بزنید تا در آن حل شود و بعد این شیره را روی تخته ای بریزید و به قطعات کوچک ببرید. این قطعات مانند آبنبات می باشد. مقدار مصرف آن ۱۰ گرم سه بار در روز است.

نسخه برای رفع یبوست و تمیز کردن معده و رفع نفخ شکم:

مواد زیر را با هم مخلوط کنید
مصطکی ۴گرم، پوست هلیله کابلی ۴ گرم، برگ سنا ۴ گرم، تخم رازیانه ۴ گرم، هل کوبیده ۱ گرم و پودر زنجبیل ۲ گرم. این مخلوط را بعد از غذا میل کنید.
مصطکی

خواص طبی مصطکی

از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک بوده و دارای خواص زیر است:
١- زخم معده، زخم اثنی عشر و زخم روده را علاج می کند. تحقیقات جدید که در دانشگاه آتن انجام شده نشان می دهد که مصطکی روی زخم معده حاصله از وبوس هلیکو باکتر پای لوری Helicobacter pylori مؤثر بوده و آن را کاملا درمان می کند.
۲- تقویت کننده اعضای بدن است.
٣- برای تقویت حافظه آن را با مقدار مساوی کندر مخلوط کرده و هر روز یک قاشق چایخوری از آن را برای مدت یک هفته بخورید.
۴- نفخ معده و روده را از بین می برد.
۵- بوییدن مصطکی وسواس را علاج میکند و مالیخولیا را تخفیف می دهد.
۶- اگر روغن مصطکی را در دهان مضمضه کنید دندان ها را محکم می کند.
۷- خوردن روغن مصطکی برای درمان زخم معده و ریه مؤثر است.
8-اگر گوشت لثه های شما از بین رفته و لثه ها سست شده است هر روز مقدار کمی مصطکی را بجوید تا پای دندان ها گوشت آورده و لثه ها سالم و محکم شوند.
9- برای برطرف کردن گرفتگی گوش مقداری مصطکی را در روغن کنجد ریخته و جوشانده و چند قطره در گوش بچکانید.
10- سردردهای سرد را رفع می کند.
۱۱- برای بیرون آوردن اخلاط بيماران مبتلا به سل ریوی مفید است.
۱۲. جوشانده مصطکی سرفه های سرد و خونریزی از سینه را رفع کرده و معده، کبد، کلیه و روده ها را تقویت می کند.
۱۳- اگر کودک شما در هنگام دندان درآوردن اسهال دارد با جوشانده مصطکی او را مداوا کند.
۱۴- برای تسکین دندان درد، مقداری مصطکی بجوید.
۱۵- برای برطرف کردن گوش درد، مقداری از روغن میوه مصطکی را در گوش بچکانید.
۱۶- برای از بین بردن درد چشم، مصطکی را در گلاب حل کرده، سپس آن را کمی گرم کنید و بعد پنبه ای را در این محلول فرو برده و روی پلک چشم بگذارید.
۱۷- در صورت تورم گوش و یا اینکه عده ای در گوش باشد که سبب سنگینی گوش و یا کری شود باید مقداری مصطکی را در آب ریخته و بجوشانید و پس از سرد شدن سه قطره سه بار در روز در گوش بچکانید تا گوش را باز کند.
۱۸- برای تسکین درد مفاصل و اعضاء و همچنین شکستگی یا جابه جا شدن استخوان روغن زیتون را با روغن کرچک مخلوط کرده و در محل درد بمالید سپس گرد مصطکی را روی آن پاشیده و موضع را با پارچه ای ببندید.
۱۹- جویدن مصطکی دهان را خوشبو می کند.
۲۰- اسانس مصطکی را با توتون مخلوط می کنند تا خوشبو شود.
۲۱- اگر آن را با صبر زرد Aloe vera مخلوط کرده و بخورید باعث دفع ماده صفراوی می شود.
۲۲- بیماریهای قارچی را درمان می کند.
۲۳- ترش کردن و سوزش معده را از بین می برد.

خواص روغن مصطکی

۱۔ مضمضه کردن روغن مصطکی دندان ها و لثه را محکم کرده و ضد میکروب می باشد.
۲- غده های سرطانی معده را از بین می برد.
3- اگر صورت خود را با آن تمیز کنید پوست را سالم و شفاف میکند.
۴- سوختگی پوست را التیام می بخشد.
۵- بهترین روغن برای پوست در زیر آفتاب است. زیرا روغن مصطکی اشعه ماوراء بنفش خورشید را گرفته و نمی گذارد که به پوست صدمه بزند.
۶- ضد سرطان است.
۷- از تورم پوست جلوگیری می کند.
٨- از مصطکی در خمیر دندان ها استفاده می شود.
۹- در قدیم برای جلوگیری و با به کار می رفته است.
۱۰- از کرم خوردگی دندان ها جلوگیری می کند.
788
0
 
2
دیدگاه ها
فرهاد صفدری:
با عرض سلام ،بنده حقیر فرهاد صفدری به اطلاع همگی می رسانم متاسفانه بیشتر مصطکی های بازار و سایت های معتبر که خرید نمودم همگی تقلبی هستند و باز هم متاسفانه شرکت های دارویی بعد از استفاده از صمغ باریجه عصاره هبدرو الکلی شیره باریجه آنرا باید غیر استفاده نمایند ولی به عطاری ها و مردم می فروشند.
0
 
0
مدیریت سایت :
سلام بله درست میفرمایید
0
 
0
مدیریت سایت :
سلام ممنونیم از شما دوست عزیز
0
 
0