مورد علاقه ها 0

خواص آلبالو برای پوست و مو

1
 
0
روغن هسته آلبالو از روغن های پرکاربرد آرایشی و بهداشتی به حساب می آید.امروزه تعداد بسیاری از لوسیون های سفید کننده و لکه برهای تجاری با ادعای بازگرداندن کلاژن محلول و جوان کردن پوست به مردم ارائه می شوند و حرفشان این است که ارائه فلان محصول تمامی لک های شما را از بین می برند. ما واقعا نمی دانیم که چنین ادعایی درست است یا نه. اما بر فرض اینکه این ادعا صحیح باشد به شما پیشنهاد می کنیم که پول، زیبایی و زمان خود را به جای اینکه به دست چنین فرآورده هایی بسپارید؛ رویکرد طبیعی را امتحان کنید و به سراغ گیاهانی بروید که حتی شرکت های تجاری به صورت غیر مستقیم آن ها را در محصولات خود استفاده می کنند. سؤال این است که چرا به دنبال سرمنشاء و نوع خالص آن نباشیم؟؟؟
روغن هسته آلبالو که قرن ها برای رفع لک های روی پوست، رفع تیرگی نواحی شرمگاهی و زیربغل مورد استفاده قرار می گرفته از مفیدترین روغن های گیاهی موجود در طبیعت است. این روغن همچنین باعث تقویت قوای جنسی بویژه برای بانوان می شود.
روغن هسته آلبالو بسیارسبک، شفاف و با نرم کنندگی خاص خود سرشار از اسیدهای چرب اولئیک اسید و لینولئیک اسید، ویتامین هایA، E، D وB، آنتی اکسیدان های طبیعی، توکوفرول ها و املاح معدنی فراوانی شامل آهن، کلسیم ،فسفر، گوگرد ،کلر، منیزیم، پتاسیم،مس، روی می باشد. همچنین این روغن شامل یک اسید چرب اشباع نشده چندگانه به نام الئواستئاریک اسید است که از ایجاد لک بر روی پوست جلوگیری می کند و همچنین مانع جذب اشعه UV شده و از آسیب پوست در برابر نور خورشید و پیری زودرس پوست محافظت می کند. این روغن به عنوان ضد لک قوی و روشن کننده برای پوست شناخته شده و برای از بین بردن جای جوش و حتی لکه های قدیمی نیز قابل استفاده است.
دیدگاه ها