مورد علاقه ها 0

مهمترین خواص آلبالو از دیدگاه طب سنتی

خواص آلبالو - عطار ایرانی

آلبالو

یا به قول فرنگی ها همان گیلاس ترش از میوه های فصل تابستان است، که هم به صورت خام به عنوان میوه، مورد استفاده قرار می گیرد و هم از آن در غذاها، دسرها و شیرینی های مختلف فصل استفاده می کنند. البته از مربا و شربت خوشمزه آن نیز نمی توان به راحتی گذشت، به خصوص اینکه شربت آلبالو خاصیت عطش زدایی نیز دارد.
در ضمن، بعضی ها برای رفع تشنگی، آب آلبالو را به شربت آن ترجیح می دهند. از طرف دیگر، این میوه طبیعتی سرد دارد، بنابراین خوردن آن به افراد گرم مزاج توصیه می شود. به طورکلی آلبالو، سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی گوناگونی به خصوص ویتامین C و مقداری سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس و روی است.


خواص آلبالو

1- آلبالو باعث کاهش فشار خون می شود، بنابراین مصرف آن برای افرادی که دارای فشارخون بالایی هستند مفید است، علاوه بر این، غلظت خون را کم می کند و برای رفع مشکل کم خونی توصیه می شود.


2- آلبالو خاصیت صفرابری دارد و به دفع سنگ کلیه و کیسه صفرا کمک می کند.البته می گویند اگر آب یا مربای آلبالو با کمی رازیانه مخلوط شود، برای دفع سنگ مثانه و رفع سوزش مجاری ادرار مفید است.

3- این میوه، نیروبخش بوده و اثر ضدعفونی کننده بر روده ها دارد و در ضمن ورم معده را نیز کم می کند. . آلبالو به طور کلی برای درمان رماتیسم، تصلب شرایین، نقرس و پیوره دندان مفید است.
آلبالو - عطار ایرانی

4-  با توجه به اینکه آلبالو قند خون را کاهش می دهد، دیابتی ها می توانند آن را باخیال راحت مصرف کنند - این میوه ادرارآور بوده، برای رفع ورم کلیه مفید است. و چاق ها نیز می توانند با خوردن آلبالو خودشان را لاغر کنند. علاوه بر این، البالو چربی خون را نیز پایین می آورد.

5- آلبالو مسکن تشنگی است و شربت آلبالو برای رفع عطش بسیار مناسب است. آلبالوی ترش قابض خوبی است و برای درمان اسهال مفید می باشد. کاهش دهنده فشار خون و غلظت خون است. ضد مواد صفراوی و سنگ کلیه است. برای رفع حالت تهوع مناسب است. باعث افزایش اشتها می شود، بنابراین برای افراد لاغر و کم اشتها سودمند است.

6- ضماد و مرهم آلبالو برای باز شدن رنگ چهره مؤثر و مفید است. مصرف آلبالو برای گرم مزاجان و افرادی که چربی زیادی در شکم دارند، سودمند است. مصرف آلبالو برای افرادی که خارش پوستی دارند، مؤثر است.

7- آلبالو خواص گیلاس را دارد و مصرف آن باعث آرامش اعصاب می شود، ولی در هر حال نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. برای سوءهاضمه بسیار مفید است.

8- مصرف چند روز متوالی شربت یا مربای آلبالو برای معالجه نارسایی های کبد مفید است. شربت یا مربای آلبالو در معالجة التهاب و ورم معده و روده مؤثر است. آلبالو به علت داشتن قند لوولوز برای افراد دیابتی مضر نیست. هم چنین برای تقویت قدرت باروری مردان مفید است. 
مشاوره رایگان طب سنتی

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان شماره تلفن همراه خود را ثبت نمایید.


6965
0
 
2
دیدگاه ها